• Dobrodošli u VI razred

• Fatima Ćoralić - Profesor hemije

Rođena sam u Bihaću 1988 godine. Nakon završene osnovne škole završila sam Srednju medicinsku školu u Sarajevu, smijer Farmaceutski tehničar. Kroz srednju školi zavoljela sam hemiju i školovanje nastavila u tom smijeru.

Diplomirala sam i magistrirala na Prirodno – matematičkom fakultetu u Sarajevu, na odsijeku za hemiju.

U nastavi sam zaposlena pet godina od toga već četvrtu godinu radim u osnovnoj školi „El manar“.

Hemija je predmet koji se izučva u osmom i devetom razredu osnovne škole.

U školskoj 2016/2017 pripala mi je čast biti razrednik šestog razreda.

Posao nastavnika je i težak, ponekad naporan, ali je najljepša profesija, koju čovjek mora iznimno voljeti da bi ju radio.

Moja filozofija je da je nastava poput pozorišta, koliko je maštovita i zanimljiva vaša predstava, toliko pažnje privučete. Koliko pažnje privučete toliko publika koja vas slušaja upamti i razumije.

Biti dobar nastavnik ne znači samo prenijeti znanje i vještine. Biti dobar nastavnik znači imati strpljenja i razumijevanja, biti oslonac, prijatelj svojim učenicima.

Osnovna škola "El-Manar"
Hamze Čelenke br. 1. Lužani, Ilidža-Sarajevo